in

DIY – odmień swoje stare ubrania!

Z pewnością każda z nas ma w swojej szafie ubrania, które już się nam znudziły. Zazwyczaj w takiej sytuacji rzucamy je gdzieś na dno szafy, by na ich miejsce kupić coś nowego. Nie zawsze jednak musi tak być! W prosty sposób możemy je przebić, a są nawet takie sposoby, do których nie musimy używać igły i nici. Jak to zrobić? 

Gdybyśmy miały zliczyć, ile zapomnianych ubrań znajduje się w naszej szafie, liczba ta z pewnością byłaby imponująca. Praktycznie co sezon kupujemy sobie coś nowego, tym samym na dalszy plan odkładając ubrania kupione w poprzednim roku. W ten sposób leżą tam aż do kolejnego sprzątania szafy, kiedy to natrafiając na nie zadajemy sobie pytanie „wyrzucić, czy nie?”. Zwykle możemy mieć problem z wyrzuceniem ubrań, które nie są zniszczone i wówczas albo wracają do szafy i szybko znowu stają się zapomniane, albo je oddajemy. Jest jednak trzecie wyjście z tej sytuacji i jest nim właśnie przeróbka tych ciuchów, żebyśmy mogły się nimi jeszcze trochę nacieszyć!

Daj drugie życie swojej starej koszuli

elegancka koszula na kobiecie
Jeżeli stare ubrania już się nam znudziły, w łatwy sposób możemy je przerobić i cieszyć się nimi na nowo

Koszule są zawsze trendach, zmieniają się jedynie modne wzory, czy dekolty. Dziś pokażemy Ci prosty sposób na to, jak przerobić własnie dekolt naszej koszuli, jeżeli jesteśmy już znudzone kołnierzykiem i guzikami aż pod szyję, a marzymy o odkrytych ramionach. Będziemy do tego potrzebowały płaskiego podłoża, szpilek, nożyczek, linijki i gumki o szerokości ok 5 mm i kleju do ubrań, albo igły i nitki.

W pierwszej kolejności układamy naszą koszulę na równej i twardej powierzchni, starając się, aby leżała równo. Następnie zaznaczamy linię odcięcia, najlepiej od linijki. Należy pamiętać, żeby nie zrobić tego zbyt nisko! Jeżeli już mamy to zrobione, odcinamy zbędny materiał. Przewracamy bluzkę na lewą stronę i zawijamy krawędzie materiału przy linii cięcia i wkładamy w nie gumkę, zabezpieczając zawinięty materiał szpilkami. Jeżeli gumka jest już umieszczona w całości, zszywamy dwa jej końce razem. Możemy je również związać, ale w ten sposób łączenie może się odznaczać.

Ostatnim krokiem jest przyklejenie materiału zawiniętego przy gumce. Kiedy klej wyschnie, wyjmujemy szpilki i gotowe! Możemy cieszyć się nowa – stara koszula z modnym, odkrywającym ramiona dekoltem. I w ten sposób na dnie naszej szafy będzie się znajdował o jeden ciuch mniej, a my będziemy się cieszyć na nowo naszym zakupem, przy niewielkim nakładzie pracy w jego renowację.

Odmień swój stary t-shirt i ciesz się nim na nowo

kolorowe koszulki wiszące na sznurku
Szybkim sposobem na odmianę starego t-shirtu jest zmiana jego koloru, lub doszycie koronki

Każda kobieta w swojej szafie z pewnością posiada niejeden t-shirt, a mimo to wciąż kupuje nowy. W końcu tak basicowych elementów garderoby nigdy zbyt wiele, prawda? Jeżeli jednak wszystkie nasze koszulki z krótkim rękawem już się nam znudziły, a nie chcemy wydawać pieniędzy na nowe, podpowiemy kilka sposobów na to, jak je odmienić i cieszyć się nową wersją starego ubrania.

Sposobów na odnowę t-shirtów jest naprawdę wiele, my przedstawimy jednak trzy najciekawsze. Po pierwsze – jest to zmiana koloru. W tym celu wystarczy nam farba do odzieży i możemy zmienić kolor każdej koszulki, oczywiście takiej bez nadruku. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją. Jest to również idealny sposób na zżółknięte białe koszulki. Trzeba jednak pamiętać, że farbujemy zawsze na ciemniejszy kolor, niż bluzka ma w oryginale. Tylko w takim przypadku osiągniemy pożądane efekty.

Ciekawym sposobem na odnowę t-shirtu, który jednocześnie doda mu dziewczęcego charakteru, jest doszycie paska koronki. Będzie się ona najlepiej prezentować przyszyta do krawędzi koszulki – albo tej dolnej, lub przy rękawach. Do tego celu będzie nam potrzebna koronka, nożyczki do jej wycinania, oraz igła i nitka. Aby stworzyć nowe wydanie koszulki wystarczy przyszyć koronkę w wybranym przez nas miejscu i gotowe, mamy zupełnie odmienione ubranie, które świetnie będzie wyglądać do spódnic.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Kobieta przeglądająca się w lusterku i malująca usta

Zmień swój makijaż dzienny w wieczorowy!