in

Jak przerobić stary sweter? DIY!

Każda z nas ma taki sweter, który z jednej strony kochamy, a z drugiej nie możemy już na niego patrzeć. Jeżeli cenimy ubranie ze względu na jego wygodę, ale design kompletnie przestał się nam podobać, to nic straconego. Jest wiele sposobów na to, jak przerobić sweter, żeby móc się nim cieszyć jeszcze przez długi czas! 

DIY ostatnio cieszy się coraz większą popularnością, właśnie ze względu na to, że daje naszej odzieży drugie życie. Pozwala nam jednocześnie poczuć się przez krótką chwilę jak projektant mody, który tworzy coś unikalnego. Już wcześniej pisaliśmy o tym, jak przerobić niektóre części naszej garderoby (zobacz DIY – odmień swoje stare ubrania). A teraz, ze względu na to, że  temperatura spada coraz niżej, pora skupić się na swetrach. Niektóre z nich mogą zalegać na dnie naszej szafy, już od dawna zapomniane. Ale nic straconego – można je zmienić tak, żeby na nowo znalazły miejsca na wieszakach. Jeżeli zastanawiasz się jak przerobić sweter, który już przestał Ci się podobać, ale nie jest jeszcze zniszczony, to przedstawiamy kilka ciekawych sposobów!

Centymetr, igła z nicią i nożyczki leżące na stole
Stary sweter można przebić w kilku prostych krokach

Nie wyrzucaj ubrań! Jak szybko przerobić sweter?

Na to, jak przerobić sweter jest wiele sposobów. Można na przykład pokombinować z odkrytymi ramionami, albo jednym ramieniem – żeby wyglądało to jeszcze ciekawiej. Do tego celu będziemy potrzebowały nożyczek, igły z nitką i wstążki. Jedno ramię naszego swetra należy rozciąć po szwie – odmierzając około 15 cm od wycięcia na głowę. Następnie wycinamy kawałek z każdej części rozciętego materiału, po czym obszywamy krawędzie, żeby się nie strzępiły. Na końcu zostaje nam tylko przyszyć dwa kawałki wstążki, którą związujemy w ładną kokardę i gotowe!

Innym pomysłem na to, co zrobić z naszym starym swetrem jest przerobienie go na inną rzecz! Można z niego wyczarować kilka ciekawych gadżetów, które nie tylko będą użyteczne, ale też ciekawie będą się prezentowały. Na przykład z rękawów naszego swetra możemy zrobić opielacze na nogi do kozaków. Nie tylko ciekawie będą wyglądały, ale również dodatkowo ochronią nas przed zimnem! Kolejnym pomysłem na przerobienie swetra jest przeobrażenie go w plecione opaski do włosów. Taki akcent na naszej głowie będzie się prezentował bardzo dziewczęco.

Doniczki w pokrowcach zrobionych ze swetra
Ze starego swetra można zrobić ciekawe ozdoby, które przyciągną wzrok

Proste sposoby na ozdabianie swetrów

Innym prostym sposobem na to, jak przerobić sweter jest ozdobienie go. W tym przypadku wystarczy udać się do pasmanterii i kupić takie ozdoby, jakie tylko przypadną nam do gustu. Szczególnie ciekawym wyborem mogą się okazać perełki, które potrafią odmienić wygląd każdego swetra. Wystarczy przyszyć je w miejscach, w których chcemy – proponujemy np. przy dekolcie – a otrzymamy zupełnie nowe oblicze naszego swetra.

Kolejnym ciekawym pomysłem na to, jak przerobić sweter poprzez ozdobienie go jest dodanie do niego skórzanych elementów. Na przykład na ramionach takie skórzane paski mogą się naprawdę ciekawie prezentować. Wystarczy tylko wymierzyć odpowiedni kształt i go przyszyć w pożądanym miejscu, najlepiej nitką w takim samym kolorze. Możemy się też posunąć krok dalej i ozdobić skórzaną wstawkę, zmieniając całkowicie oblicze naszego swetra!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

kobieta na czarnym tle otoczona wieloma kolorami

Najmodniejsze kolory sezonu jesień zima 2018!

Plisowane spódniczki – co o tym myślisz?