in

Szybkie DIY – co zrobić z niepotrzebnych rzeczy?

Nadawanie drugiego życia starym przedmiotom to czynność, która sprawia wiele przyjemności. A warto wiedzieć, że nawet z niepozornie wyglądających przedmiotów da się zrobić coś ciekawego i użytecznego. Przedstawiamy najciekawsze pomysły na szybkie DIY – czyli co możemy zrobić z niczego?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nawet rzeczy, które określiłybyśmy mianem śmieci mogą nam posłużyć jeszcze jakiś czas. Wystarczy, że poświęcimy im chwilę uwagi, a będziemy mogły się cieszyć stworzoną ozdobą. W ten sposób możemy niepotrzebne rzeczy uczynić potrzebnymi, jednocześnie czerpiąc satysfakcję z tego, że wykonałyśmy je własnoręcznie. Dlatego przychodzimy z ciekawymi pomysłami na szybkie DIY, które będzie cieszyć długi czas!

Najlepsze pomysły na szybkie DIY

Doniczki wykonane ze słoików
W szybki sposób możemy zrobić piękne doniczki

Czas staje się coraz bardziej deficytowym towarem, jednak czasami warto trochę go wygospodarować. DIY jest sposobem nie tylko na nadanie drugiego życia starym przedmiotom, ale możemy się w ten sposób również odprężyć. Dlatego takie ręczne robótki bez problemu możemy podciągnąć pod kategorię „chwila dla siebie”, z której będzie też płynął pożytek. Wystarczy mieć pomysł na to, co i z czego mogłybyśmy zrobić. A w tej kwestii to właśnie my przychodzimy z pomocą i przedstawiamy ciekawe pomysły na szybkie DIY!

W pierwszej kolejności weźmiemy pod uwagę coś, co z pewnością większość z nas traktuje jak śmieci. Są to puste puszki, na przykład te po wykorzystaniu farby do ścian, czy różnych produktów spożywczych. Możemy z nich wykonać doniczki, w których kwiaty będą się prezentowały naprawdę świetnie. Do tego celu będziemy potrzebowały własnie zużytej puszki, farby olejowej, oraz jakichś ozdób – my polecamy na przykład jutowe sznurki. Może się nam przydać również klej. Puszkę wystarczy pomalować i ozdobić sznurkiem, i doniczka gotowa! W podobny sposób możemy również wykonać doniczki ze słoików.

Opona, w której rosną kwiatki
Półka z opony to świetny pomysł na ciekawą ozdobę do domu

Kolejnym pomysłem na zrobienie czegoś z niczego jest wykorzystanie starej opony w roli półki. W ten sposób możemy stworzyć niepowtarzalny mebel na przykład do pokoju naszego dziecka. Na półce wykonanej z opony samochodziki będą się prezentowały naprawdę świetnie i z pewnością przypadną do gustu dla każdego chłopca. Aby wykonać taką półkę wystarczy pomalować starą oponę na wybrany przez nas kolor, przymocować do niej drewniane półki i powiesić na ścianie. Gotowe półki możemy kupić w każdym sklepie stolarskim, więc wykonanie tego szybkiego DIY nie powinno sprawić najmniejszego problemu.

A wy nadajecie drugie życie niepotrzebnym przedmiotom? Lubicie DIY, czy to raczej nie dla Was? Zachęcamy do wyrażania opinii!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Kobieta bez zmarszczek

Frotox – alternatywa dla botoksu?

Kobieta w kurtce bomberce damskiej

Bomberki damskie idealne na wiosnę!