in

Jak być fit i zachować zdrowy rozsądek?

Moda na bycie fit wciąż zyskuje na znaczeniu i coraz więcej osób decyduje się na zdrowy tryb życia. Nic w tym dziwnego – w końcu płynie z tego wiele korzyści. Warto jednak wiedzieć jak być fit i nie dać się zwariować, bo o to wcale nie jest trudno!

Postanowienie o byciu fit podejmuje wiele osób, jeżeli nie zawsze udaje się nam wprowadzić ten plan w życie. W końcu w naszych głowach utrwaliło się przekonanie, że zdrowy styl życia wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i nie jest łatwo w nim wytrwać. Tym bardziej, że zewsząd jesteśmy zalewani propozycjami na to, jak żyć zdrowo i naprawdę można się w tym pogubić. A przecież wcale nie chodzi o to, żeby zmiany były dla nas trudne i radykalne. W byciu fit chodzi też o zdrowy rozsądek.

Bycie fit na co dzień – zacznij od zmiany myślenia!

Zdrowe kanapki
Zdrowe posiłki mogą być naprawdę smaczne

Na samym początku należy zaznaczyć, że zdrowy tryb życia wcale nie ma celu tylko i wyłącznie utraty kilogramów. To należy potraktować jako pożądany efekt uboczny. Cała filozofia bycia fit opiera się na tym, żeby ze zdrowego odżywiania się i regularnego ruchu uczynić długofalową zmianę życia. A do tego potrzebna jest zmiana myślenia, a dokładniej uświadomienie sobie tego, jaki nasz styl życia ma wpływ na funkcjonowanie organizmu i nasze zdrowie. A musimy podkreślić, że ma ogromny.

Obalamy mity, że zdrowa dieta jest niesmaczna, a aktywność fizyczna nie przynosi radości. Podobnie zdrowy styl życia wcale nie jest równoznaczny z odchudzaniem, chociaż rzeczywiście wiąże się z utratą kilogramów. Będzie to wynikiem poprawienia złych nawyków żywieniowych. Musimy jednak pamiętać, że wcale nie musimy zmieniać wszystkiego z dnia na dzień, stopniowe zmiany to nawet lepszy pomysł.

Jak być fit, ale nie popadać w skrajności?

Bieganie na świeżym powietrzu
Wcale nie musimy zapisywać się na siłownie, żeby zacząć ćwiczyć

Musimy pamiętać, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna to środek do celu – jest nim nasze zdrowie i wygląd, a nie utrata kilogramów. Dzięki temu będziemy zdrowi w dłuższej perspektywie, a do osiągnięcia tego celu powinien dążyć każdy człowiek. Nie możemy jednak popadać w skrajności i żywić się jedynie znienawidzonymi jogurtami naturalnymi i spędzać długie godziny na siłowni. Bowiem w zdrowej diecie jest miejsce na większość produktów, o ile postawimy na lepsze składy. Podobnie trening w domu raz na dwa dni może być równie efektywny, co ten na siłowni.

W całej filozofii bycia fit chodzi o to, żeby zachować zdrowy umiar i rozsądek. Obsesja na punkcie prowadzenia zdrowego stylu życia nie doprowadzi do niczego dobrego. A z kolei dieta, która nam nie smakuje na pewno nie pomoże nam wytrwać w postanowieniu o byciu fit. Dlatego warto spróbować przygotować ulubione potrawy w wersji zdecydowanie mniej kalorycznej, a zdecydowanie wyjdzie nam to na zdrowie!

Jesteście zwolennikami zdrowego stylu życia? A może słowo fit kojarzy się Wam wyłącznie negatywnie? Dajcie nam znać w komentarzach!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Taylor Swift - modna gwiazda

Modne gwiazdy! Kim warto się inspirować?

Sala w kinie

Premiery kinowe, które warto zobaczyć w lutym!