in

Zmień swój makijaż dzienny w wieczorowy!

Z pewnością każda z nas znalazła się w sytuacji, w której po powrocie do domu niewiele czasu pozostało nam do kolejnego wyjścia. Dodatkowo obie te okazje wymagały od nas odmiennego wyglądu – taką sytuację dobrze zobrazuje impreza niedługo po powrocie z pracy. O ile z pewnością zdążymy w takiej sytuacji zmienić ubranie, to wykonanie makijażu od podstaw nie wchodzi w grę. Jak sobie z tym poradzić?

Jeżeli nie planujemy całonocnej imprezy jest duża szansa na to, że makijaż wykonany rano ma szanse przetrwać, oczywiście po drobnych poprawkach. Nawet w sytuacji, w której chcemy podkreślić oko bardziej, niż robimy to na co dzień takie rozwiązanie wchodzi w grę i istnieje kilka prostych sposobów na to, jak z makijażu dziennego zrobić wieczorowy. I to w naprawdę krótkim czasie.

paleta cieni, tusz do rzęs i pomadka leżące na stole
Szybki sposób na makijaż wieczorowy to dołożenie kilku produktów do dziennej propozycji

Makijaż wieczorowy w kilku prostych krokach

Jeżeli goni nas czas i nie możemy sobie pozwolić na zmywanie makijażu i wykonie go na nowo, bez problemu możemy podrasować nasz obecny makijaż, żeby służył nam jeszcze przez kilka godzin. Takie triki są szczególnie pomocne, kiedy outfit do pracy zmieniamy na imprezową sukienkę, do której przecież wypada dopasować makijaż.

W takiej sytuacji w pierwszej kolejności należy zadbać o przedłużenie trwałości podkładu, żeby jeszcze przez kilka godzin prezentował się dobrze na naszej buzi. Przydadzą się nam do tego bibułki matujące, ulubiony puder i fixer. Musimy się pozbyć nadmiaru sebum bibułką, utrwalić wszystko pudrem i spryskać twarz utrwalaczem, który dodatkowo ściągnie nam efekt pudrowości. Aby dopełnić nasz makijaż twarzy możemy jeszcze dołożyć bronzera, żeby wzmocnić efekt konturowania.

Następnie warto przejść do makijażu oczu. Przyda się nam w tym celu brązowy cień do zbudowania załamania, coś błyszczącego na środek powieki i najlepiej czarny eyliner. W pierwszej kolejności budujemy kształt oka brązowym cieniem, jeżeli ten krok mamy już za sobą, to nakładamy (najlepiej palcem) błyszczący pigment na środek powieki. Dopełniamy ten look eyelinerem i ewentualnie możemy się pokusić o sztuczne rzęsy, jeżeli lubimy je mocniej podkreślać na takie wyjścia, a nie chcemy uzyskać efektu pajęczych nóżek nakładając kolejną warstwę tuszu.

Całość idealnie dopełni pomadka matowa w intensywnym kolorze, która zrównoważy delikatne oko. Nakładając na przykład czerwień na usta przyciągniemy do nich uwagę, która nie będzie się skupiać na braku smokey eyes. Taki mocny punkt naszego makijażu jest idealnym wyjściem w sytuacji, kiedy chcemy podkreślić wieczorową stylizację bez dużego nakładu pracy!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

ubrania rozłożone na podłodze

DIY – odmień swoje stare ubrania!

kobieta ubrana w spódnicę, koszulkę i bluzę jeansową z kopertówką

Styl gwiazd – co noszą sławy?