ortodonta

Obecnie pacjenci gabinetów ortodontycznych mają możliwość korekcji ustawienia zębów bez konieczności noszenia mało estetycznych aparatów metalowych.

Wiele osób dorosłych i nastolatków wybiera mniej widoczne aparaty ortodontyczne ze względów estetycznych i praktycznych. W niektórych przypadkach możliwe jest również zastosowanie przezroczystych nakładek na zęby, zdejmowanych na czas jedzenia i mycia zębów, które nosimy około 20 godzin na dobę.

Zobacz cennik aparatów ortodontycznych

Aparaty ceramiczne lub przezroczyste wykonane z materiałów kompozytowych są słabsze i bardziej kruche niż ich odpowiedniki metalowe. Jeszcze droższym rozwiązaniem będą przezroczyste nakładki Invisalign. Możemy również wybrać aparat mocowany do wewnętrznej strony zębów. Należy zauważyć, że nie każdy problem z ustawieniem zębów da się skorygować aparatem niewidocznym. O wyborze aparatu na zęby należy wcześniej porozmawiać z ortodontą, który doradzi najlepsze rozwiązanie.Długość noszenia aparatu na zębach zależy od konkretnej sytuacji i rodzaju aparatu ortodontycznego, który wybierzesz. Zazwyczaj aparaty ortodontyczne nosi się od 18 do 24 miesięcy, choć czasami nosi się je dłużej. Metalowe aparaty sprawdzają się najlepiej w korygowaniu ustawienia zębów, ponieważ są wykonane z najmocniejszych materiałów. Aparaty ceramiczne, choć mocne i lepiej wyglądają, często nosi się dłużej, ponieważ nie są tak mocne jak aparaty metalowe. Czasy leczenia z przezroczystymi nakładkami są różne. Na przykład Invisalign wymaga zwykle od 20 do 30 nakładek na zęby górne i dolne, leczenie trwa zwykle średnio od 9 do 15 miesięcy. Czas noszenia aparatów zależy od konkretnego problemu z wyrównaniem zębów.Zanim założysz aparat ortodontyczny cennik wrocław może nam dać wyobrażenie o kosztach leczenia w tym mieście. Aparaty ortodontyczne noszą osoby, które muszą skorygować zęby, które są stłoczone, krzywe, wystające, nierówne lub mają nieregularne odstępy. Dzieci powinny być poddawane badaniu w gabinecie ortodontycznym w okolicach wieku 6 do 8 lat, aby wykryć wszelkie nieprawidłowości i ocenić, czy będą w przyszłości musiały nosić aparat na zębach. Obecnie aparaty ortodontyczne są bardziej estetyczne i krócej się je nosi, dlatego wiele osób dorosłych również decyduje się na założenie aparatu i wyprostowanie zębów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here