in

Chusta we włosach – jak ją modnie nosić?

Często jest tak, że jeden dodatek potrafi odmienić oblicze każdej stylizacji. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku chusty we włosach. Dlatego dzisiaj podpowiadamy, jak modnie nosić tę ozdobę!

Chusta we włosach to jeden z większych trendów na zbliżającą się coraz większymi krokami wiosnę. Zdecydowanie warto go wprowadzić do naszych stylizacji, bo nie tylko wygląda bardzo dziewczęco, ale jednocześnie przyciąga uwagę. Barwne i kwieciste chusty i apaszki będące ozdobą fryzury królowały na pokazach mody największych nazwisk z branży fashion, jak chociażby Dolce & Gabbana. Influencerki, szczególnie na Instagramie, lansują trend chusty we włosach, dlatego podpowiadamy jak go wprowadzić do naszych codziennych outfitów!

Wyraźny trend na ciepłe dni – chusta we włosach!

Kobieta z kucykiem ozdobionym chustą
W bardzo prosty sposób możemy ozdobić chustą kucyk

Zdecydowanie najprostszym sposobem na włączenie apaszki do naszej stylizacji będzie przewiązanie nią kucyka. W tym celu związujemy włosy w koński ogon na takiej wysokości, na której lubimy go nosić – w każdym wydaniu będzie to wyglądało świetnie. Następnie, standardowo, związujemy włosy gumką. Chusty natomiast używamy do obwiązania gumki, tak, żeby jej boki zwisały luźno. Tak powstały supeł będzie doskonałą ozdobą naszej fryzury, która jednocześnie wpłynie na wygląd całej stylizacji!

Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie chusty w roli opaski. W tym celu bohaterkę naszej fryzury zwijamy w rulon, który związujemy w kokardę na czubku naszej głowy. Nie jest to jednak jedyny sposób na noszenie chusty we włosach w roli opaski. Równie dobrze możemy związać ja z tyłu głowy supeł. W ten sposób końce chusty pięknie wkomponują się w nasze rozpuszczone włosy, a efekt z pewnością będzie fenomenalny.

Proste sposoby na wykorzystanie chusty we włosach

Dziewczynka z dwoma warkoczami
Chusta umożliwia nam ozdobienie warkocza na dwa sposoby

W prosty sposób chustą możemy również przyozdobić warkocz. I to na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega po prostu na zawiązaniu w miejscu gumki kokardy z apaszki. Możemy również stworzyć zwykły supeł, puszczając luźno krawędzie chusty. Natomiast drugi sposób na chustę w warkoczu zakłada potraktowanie jej niczym pasma włosów, które przeplata się z pozostałymi partiami kosmyków.

Kolorową chustą możemy również ozdobić koczek. W pierwszej kolejności wykonujemy koka w taki sposób, jak lubimy to robić najbardziej. Natomiast chustą obwiązujemy tak powstałą fryzurę, jednocześnie nadając jej klimatu retro. Równie dobrze możemy umiejscowić chustę tak, by zachodziła nam na czoło. To też da naprawdę ciekawy efekt, który będzie wyglądał świetnie!

A Wy macie swoje sprawdzone sposoby na chustę we włosach? A może nie podoba się Wam ten trend? Dajcie nam znać w komentarzu!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Kobieta w stylizacji na walentynki

Stylizacje na walentynki – w co się ubrać?

Taylor Swift - modna gwiazda

Modne gwiazdy! Kim warto się inspirować?