in

Idealny portfel dla mężczyzny na prezent – jaki wybrać?

Portfel dla mężczyzny często jest wybierany na prezent, a z racji zbliżającego się dnia mężczyzny warto jest wiedzieć jak znaleźć odpowiedni. W tej kwestii mamy ciężki orzech do zgryzienia, bo wybór jest naprawdę ogromny. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Bez portfela ciężko wyobrazić sobie życie. W końcu przechowujemy w nim wiele ważnych rzeczy. Nie tylko pieniądze, ale również dowód osobisty, prawo jazdy, czy karty kredytowe. Nie ruszamy się bez niego z domu i dzielnie służy nam każdego dnia. Dlatego decydując się na zakup nowego modelu warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy, żeby za kilka miesięcy nie być zmuszonym do kolejnej zmiany. W końcu portfel dla mężczyzny nie jest tylko i wyłącznie dodatkiem, który zmieniamy w zależności od stylizacji, ale przedmiotem codziennego użytku!

Portfel męski – czym się kierować przy zakupie?

Portfel skórzany dla mężczyzny
Coraz więcej mężczyzn decyduje się na portfel skórzany

W pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić nad tym, czy interesuje nas portfel skórzany, a może model sportowy. I o ile elegancki mężczyzna nie będzie miał żadnego dylematu, to fan sportu może się zastanawiać. Bo jak łatwo się domyślić, model wykonany ze skóry naturalnej z pewnością będzie służył dłużej obdarowanej osobie. Z kolei sportowego nie będzie żal w razie uszkodzenia. Ponadto łatwiej je zmieścić w kieszeni, bo są bardziej elastyczne.

To nie jest jednak jedyna kwestia do zastanowienia. Oprócz tego warto rozstrzygnąć, czy bardziej odpowiedni będzie portfel o orientacji poziomej, a może pionowej. To w dużej mierze kwestia gustu i przyzwyczajenia, więc ciężko obiektywnie wskazać opcję lepszą i gorszą. Poza tym powinniśmy wziąć pod uwagę również kwestię zapięcia – zapinany, czy otwierany na wzór książki? To również kwestia preferencji.

Skórzany portfel dla mężczyzny, który posłuży długie lata

Ciemny portfel męski
Idealny portfel dla mężczyzny powinien mieć ciemny kolor

Coraz częściej mężczyźni stawiają na portfele skórzane. Jednakże i tutaj warto się zastanowić, czy lepszą opcją są tworzywa sztuczne, a może skóra naturalna. Te pierwsze będą zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania, a czasami nawet wodoodporne. Natomiast skóra naturalna charakteryzuje się długą żywotnością, więc taki portfel z pewnością będzie inwestycją na lata.

Jeżeli kryterium wyboru portfela dla mężczyzny jest jego żywotność, to warto wybrać model w ciemnym kolorze. W tym przypadku sprawdzi się czerń, granat i ciemny brąz. Nie tylko będzie uniwersalny, ale również odporny na zabrudzenia, a ewentualne przetarcia i rysy nie będą na nim tak widoczne.

A Wy jak wybieracie odpowiedni portfel dla mężczyzny? Macie swój ulubiony model? Zachęcamy do komentowania!

Comments

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Sposoby na oszczędzanie spisane na kartce

Jak skutecznie oszczędzać? Sprawdzone sposoby na oszczędzanie!

Urządź garderobę w swoim stylu!