in

Największe błędy w pielęgnacji twarzy

Każda z nas, która przykłada dużą uwagę do kondycji swojej skóry z pewnością interesuje się tematami pielęgnacyjnymi. Czytamy o różnych kremach, serach i maseczkach. A wszystko po to, żeby problemy naszej cery poszły w niepamięć. Niestety czasami jest tak, że owa pielęgnacja zamiast nam pomóc, to dodatkowo szkodzi. Jakie błędy w pielęgnacji twarzy są popełnianie najczęściej? 

Na początku warto podkreślić, że zbytnie nawilżanie naszej twarzy również jest błędem. Nie zawsze jest bowiem tak, że skóra potrzebuje dodatkowego nawilżenia. Sekretem odpowiedniej pielęgnacji jest to, żeby na bieżąco reagować na potrzeby naszej skóry. Oznacza to, że krem, który zaledwie rok temu działał u nas cuda, aktualnie może się okazać kompletną porażką. Warto wiedzieć, jakie działania przynoszą naszej skórze więcej szkody niż pożytku. Przychodzimy z pomocą i podpowiadamy jak nasza codzienna pielęgnacja twarzy nie powinna wyglądać, jeżeli nie chcemy sobie dodatkowo zaszkodzić. Przedstawiamy największe błędy w pielęgnacji naszej cery!

Kobieta leżąca z plastrami ogórka na powiekach
Oczyszczanie twarzy to podstawa każdej pielęgnacji

Jak nie dbać o naszą cerę? Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji twarzy!

Błędy w pielęgnacji twarzy są dość często przez nas popełniane. Warto postarać się o ich wyeliminowane, bo złe nawyki mogą się odbić na kondycji cery w przyszłości. Skóra może zacząć się szybciej marszczyć, a zmarszczek przecież każda z nas chciałaby unikać jak najdłużej. Innym problemem, który może być skutkiem niewłaściwej pielęgnacji są tzw. „nieprzyjaciele” na twarzy. Ich też każda z nas chciałaby uniknąć. Dlatego błędy w pielęgnacji twarzy należy jak najszybciej wykreślić z naszej pielęgnacyjnej rutyny.

Pierwszym i podstawowym krokiem w celu poprawienia kondycji naszej skóry jest oczyszczanie. Nie należy go unikać. Z drugiej strony – nie należy nadmiernie oczyszczać naszej cery, bo to może spowodować jej przesuszenie. Jeżeli często przesadzamy w jedną, lub w drugą stronę, to należy znaleźć równowagę. A precyzując – wieczorem używać kosmetyków, które dobrze oczyszczą naszą cerę, natomiast z rana – wystarczy tylko delikatny tonik nawilżająco – oczyszczający. Taka kombinacja powinna się okazać strzałem w dziesiątkę!

Kobieta, której krople wody lecą na twarz
Nie należy dopuścić do odwodnienia naszej skóry, dlatego zawsze trzeba pamiętać o nawilżaniu

Kolejny błąd łączy się poniekąd z oczyszczaniem. Chodzi tu o pomijanie toniku w naszym pielęgnacyjnym rytuale. Nie należy go pomijać, więc jeżeli aktualnie tak robimy – pora przestać! Nie jest to tylko krok w oczyszczaniu twarzy, ale również w jej nawilżaniu. To, na jaki produkt się zdecydujemy powinno zależeć od potrzeb naszej skóry.

Kolejnym błędem, który często zdarza się nam popełniać jest po prostu zły dobór kosmetyków. Ten często jest spowodowany niewłaściwym rozpoznaniem typu naszej cery. Skóra, która jest odwodniona często może przypominać cerę mieszaną. Z tego względu nigdy nie zależy zapominać o jej nawilżaniu i codziennym piciu wody, bo naprawienie takiego stanu rzeczy może się okazać naprawdę trudne.

 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Ariana Grande na różowym tle

Kolejna metamorfoza Ariany Grande?

Paleka kolorów rozłożona na stole

Znamy kolor roku 2019!