in

Frotox – alternatywa dla botoksu?

Zmarszczki to problem, który prędzej czy później dopada każdą z nas. Walczymy z nim na różne sposoby, nie tylko za pomocą kremów i zabiegów przeciwzmarszczkowych. Korzystamy również z dobrodziejstw chirurgii estetycznej, decydując się na zabieg wstrzykiwania botoksu. Okazuje się jednak, że nie potrzebujemy botuliny w naszej twarzy, żeby pozbyć się zmarszczek. Wystarczy do tego niska temperatura, czyli frotox!

Czasu niestety nie da się oszukać, chociaż jego działanie zdecydowanie da się spowolnić. W pewnym wieku zmarszczki na naszej twarzy po prostu się pojawiają, nieważne jak bardzo byśmy tego nie chciały. Możemy opóźnić proces starzenia się naszej skóry poprzez stosowanie kremów przeciwzmarszkowych, ale musmy mieć świadomość, że one i tak się pojawią. A jeżeli już się pojawiły – to nie znikną. Sposobem na to, by skutecznie wygładzić swoją twarz jest botoks. Aktualnie to jednak nie jedyna metoda, bo na popularności coraz częściej zyskuje frotox – równie skuteczny sposób walki ze zmarszczkami.

Frotox – czym jest i jakie ma działanie?

Strzykawka
Zabieg frotoxu to ciekawa alternatywa dla znanego wszystkim botoksu

Frotox to w dużym uproszczeniu zabieg polegający na zamrożeniu naszej twarzy. Nie od dziś wiadomo, że niskie temperatury mają zbawienny wpływ na organizm. Każda z nas z pewnością nie raz stosowała zimne okłady na różnego rodzaju dolegliwości, jak chociażby opuchlizna. Ponadto niskie temperatury wzmacniają odporność, łagodzą dolegliwości bólowe, ale również przyśpieszają metabolizm.

Zabieg medycyny estetycznej funkcjonujący pod nazwą frotox to nic innego jak rodzaj krioterapii twarzy. Podobnie jak botoks, ma za zadanie wygładzenie zmarszczek. Niska temperatura napina i wygładza naszą skórę, likwidując przy tym zmarszczki. Podczas zabiegu na naszą twarz jest kierowane zimne powietrze, które stopniowo ją wychładza – do momentu, aż temperatura skóry będzie wynosiła 7°C. Zabieg nie tylko wygładza zmarszczki, ale również ma zbawienny wpływ na kondycję naszej cery – uspokaja ją i wygasza wszystkie stany zapalne.

Skuteczność zabiegu

Kobieta o świetlistej cerze
Zamrażanie twarzy ma dobry wpływ na ogólną kondycje naszej cery

Można się zacząć zastanawiać nad tym, jak długotrwałe są efekty frotoxu. Tuż po zabiegu skóra jest napięta i wygładzona. Widoczność porów zostaje zminimalizowana, a nasza cera świeci naturalnym blaskiem. Efekt ten utrzymuje się około tygodnia, dlatego w celu przedłużenia działania Frotoxu zaleca się serię zabiegów. Z kolei efekt wygładzania zmarszczek utrzymuje się do trzech miesięcy, bo przez taki okres czasu nerwy są zamrożone. Właśnie ten stan hibernacji sprawia, że mięśnie są rozluźnione, a a rysy twarzy zmiękczone – a dzięki temu zmarszczki wygładzone.

Słyszałyście już o Frotoxie? Uważacie, że może rywalizować ze znanym już wszystkim botoksem? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii, zostawiajcie je w komentarzach!

Comments

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Blake Lively pozująca dla fotografów

Styl Blake Lively – ubieraj się jak gwiazda!

Wazony wykonane z żarówek

Szybkie DIY – co zrobić z niepotrzebnych rzeczy?