in

Triki urodowe, które musisz znać!

Każda kobieta lubi pięknie wyglądać i czuć się atrakcyjna. Często dużo czasu poświęcamy na wyszykowanie się do wyjścia i chcemy wyglądać perfekcyjne. Niestety nie zawsze się to nam udaje – czasami po prostu wszystko idzie nie tak. Tusz się kruszy, włosy nie chcą współpracować, a kreska na powiece nie chce nam wyjść równo. Na szczęście nic straconego, z pomocą przychodzą pewne triki urodowe!

Wszystkie lubimy ułatwiać sobie życie, więc jeżeli istnieje jakiś sposób na to, jak niektóre rzeczy zrobić szybciej…to dlaczego z niego nie skorzystać? Istnieje dużo trików urodowych, które ułatwią  nam różne czynności związane z pracą nad ładnym wyglądem. Dzięki nim znacznie skraca się proces szykowania do wyjścia. Pomagają też naprawić rożne katastrofy kosmetyczne, których się kompletnie nie spodziewałyśmy. Przedstawiamy najbardziej użyteczne triki urodowe, które powinna znać każda kobieta!

Kobieta nakładająca puder na pędzel do makijażu
Użycie transparentnego pudru to idealny sposób na przedłużenie trwałości kosmetyków pudrowych

Najlepsze triki urodowe przydatne w wykonywaniu makijażu!

Po pierwsze, makijaż. A konkretnie sposób, na stworzenie idealnej jaskółki na naszej powiece. Jeżeli na co dzień lubimy robić sobie kreskę, ale tracimy zbyt wiele czasu na jej zrobienie, to ten trik urodowy warto stosować. Do wykonania idealnej kreski będzie nam potrzebna karta kredytowa, lub jakikolwiek inny kawałek plastiku o równych krawędziach. Wystarczy przyłożyć kartę do otartego oka w taki sposób, by stanowiła przedłużenie naszej dolnej powieki, kierując się w kierunku brwi. Następnie przeciągnąć eyelinerem wzdłuż tak powstałej linii i gotowe! Teraz czynność należy powtórzyć na drugim oku i gotowe! Możemy cieszyć się symetrycznymi, idealnymi kreskami.

Kolejnym trikiem urodowym przydatnym przy wykonywaniu makijażu jest podgrzanie zalotki, jeżeli jej używamy. Jeżeli podniesiemy temperaturę narzędzia do podkręcania rzęs, to uzyskany skręt będzie wyraźniejszy i utrzyma się zdecydowanie dłużej. Należy jednak pamiętać, że zalotki nie podgrzewamy dłużej niż 10 sekund, żeby nie była zbyt ciepła. Taki trik będzie również lepszy na ważne wyjścia, bo jego codzienne stosowanie może osłabić kondycję naszych rzęs.

Jeszcze innym trikiem makijażowym, który może być przydatny jest nakładanie pudru transparentnego zanim użyjemy różu. Tą sztuczke powinny zapamiętać szczególnie te kobiety, które mają problem z utrzymywaniem się produktów na tym obszarze naszej twarzy. Znacznie przedłuży to trwałość nie tylko naszego różu, ale również bronzera. Należy jednak pamiętać, że ważną rolę odrywa tutaj transparentność użytego pudru.

Kobieta rozpylająca na siebie perfumy
Idealnym sposobem na przedłużenie trwałości perfum jest użycie wazeliny

Inne triki urodowe, które warto znać!

Makijaż nie jest jedynym etapem szykowania się do wyjścia, często również decydujemy się na zrobienie czegoś z naszymi włosami. I tutaj może się nam przydać sposób na to, jak zdyscyplinować tzw. baby hair, które psują estetyczny wygląd naszej fryzury, odstając na wszystkie strony. Tutaj skorzystamy z pomocy szczoteczki do zębów i lakieru, albo jeszcze lepiej – transparentnego żelu do brwi. Wystarczy nanieść odrobinę produktu na szczoteczkę i zaczesać nasze włosy w miejsce, w którym chcemy, żeby zostały. Możemy być pewne, że zostaną tam cały dzień!

Na koniec podpowiemy również sposób na to, jak przedłużyć trwałość perfum. Jeżeli nasze pH skóry nie chce współpracować z ulubionym przez nas zapachem, to jest sposób na to, jak się uporać z tym problemem. Będzie nam do tego potrzebna wazelina. Wystarczy nanieść jej niewielką ilość w miejscu, w którym zamierzamy spryskać się perfumami. Warto mieć jednak na uwadze, że kluczową rolę odgrywa tutaj naprawdę minimalna ilość. To zagwarantuje nam, że nawet najmniej trwałe zapachy będą wyczuwalne przez kilka godzin.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Plisowane spódniczki – co o tym myślisz?

Ariana Grande na różowym tle

Kolejna metamorfoza Ariany Grande?