karma dla koni

Hodowla koni to dla wielu osób nie tylko sposób na zarobek, ale również wielka pasja. Aby jednak można było cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem zwierząt, należy przestrzegać pewnych ściśle określonych zasad. Pasza dla koni i jej poszczególne składniki okazują się kluczowe w codziennym żywieniu. Warto byłoby zatem dowiedzieć się, czym należy kierować się przy jej wyborze.

  • Pasza dla koni — jak powinien wyglądać sposób żywienia koni?
  • Wyjątkowa receptura mieszanki dla koni

Pasza dla koni — jak powinien wyglądać sposób żywienia koni?

Każdy doświadczony hodowca koni powinien zdawać sobie sprawę z tego, jakie są właściwie rodzaje pasz dla koni. W przeciwnym bowiem razie niemożliwy będzie odpowiedni ich dobór dla konkretnego zwierzęcia. Otóż co do zasady, pasze dzielą się na objętościowe oraz treściwe. Pierwszy z wymienionych rodzajów pasz obejmuje pasze soczyste, wśród których wyszczególnić można kiszonki, zielonki oraz okopowe, a także pasze suche. Pasze suche obejmują siano, plewy oraz słomę. Jeżeli chodzi zaś o pasze treściwe, wśród nich wymienia się rośliny motylkowate, a także ziarna zbóż. To, na jaki rodzaj się zdecydujesz, uzależnione jest od tego, czy pokarm przeznaczony jest dla koni sportowych, koni rekreacyjnych, koni pracujących, czy koni starszych.

W żywieniu koni niezwykle istotna jest jakość. To właśnie dlatego wybieraj paszę od renomowanych sprzedawców. Zajrzyj na: https://chrupka.pl/ i zapoznaj się z licznymi propozycjami.

Wyjątkowa receptura mieszanki dla koni

Każdy z hodowców koni musi zdawać sobie sprawę z faktu, iż te zwierzęta potrzebują posiadać dostęp do różnego rodzaju pasz. Kluczem do sukcesu jest zapewnienie im właściwych proporcji. To, jak dokładnie będzie przebiegać żywienie konkretnego konia, zależeć będzie od jego wieku, kondycji zdrowotnej oraz trybu życia. Bardzo istotne jest to, aby zwierzę nie otrzymywało pasz zawierających jakiekolwiek składniki, na które jego organizm wykazuje nietolerancje.

W niektórych przypadkach zasadna wydaje się być konsultacja z doświadczonym weterynarzem. Ważne jest to, aby sięgać po pasze jak najwyższej jakości. Wybierając je, należy zatem zwracać uwagę na znajdujące się w nich składniki, ale to oczywiście nie wszystko. Zbilansowana mieszanka terapeutyczna oparta na świeżych produktach będzie najlepszym wyborem dla twojej zwierzyny. Karmienie zwierząt zepsutą paszą, zarówno objętościową, jak i treściwą, mogłoby bowiem doprowadzić do pojawienia się objawów chorobowych u koni. To zaś mogłoby wiązać się nawet ze śmiercią zwierzęcia. Postaw na pasze z wysokim wskaźnikiem składników odżywczych, aby twoje konie cieszyły się dobrym samopoczuciem i zdrowiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here