Charakterystyka pędzli do makijażu

Podczas codziennego malowania kobiety stosują wiele technik nakładania kosmetyków na twarz. Można to robić nawet opuszkami palców. Bardzo popularne są specjalne gąbeczki oraz oczywiście pędzle do makijażu. W kategorii pędzli wyróżniamy wiele typów, które można bez trudu dopasować do kolejnych etapów malowania oraz rodzaju używanych kosmetyków.

Pędzle do podkładu

Bardzo często do nakładania fluidu używa się beauty blendera, czyli łezkowatej gąbki. Po namoczeniu jej w wodzie, najpierw odciska się nadmiar wody, a następnie wklepuje podkład. 

Z płynnym podkładem doskonale radzi sobie średniej wielkości pędzel ze ściętą górą. Wiele osób zajmujących się profesjonalnym makijażem zaleca, aby po nałożeniu pędzlem dodatkowo wklepać kosmetyk gąbką. To pozwoli uzyskać dużo bardziej naturalny efekt. Do nakładania płynnych podkładów nadaje się również pędzel języczkowy. Równie dobrze sprawdza się podczas nakładania maseczki. Jego cechą charakterystyczną jest zaokrąglony kształt i gęste, niezbyt długie włosie. 

Odmianą pędzla języczkowego jest pędzel do korektora. Z jego pomocą można skutecznie zamaskować wszelkiego rodzaju wypryski, cienie pod oczami czy popękane naczynka. Ważnym elementem podręcznej kosmetyczki powinien być pędzel do pudru sypkiego, który obok dużego rozmiaru ma także długie włosie. To pozwala na wygodne omiatanie twarzy pudrem, co przekłada się na utrwalenie wykonanego wcześniej makijażu

Pędzle do bronzerów i rozświetlaczy

Wśród pędzli do bronzerów i rozświetlaczy najlepiej sprawdzą się te gęste i miękkie. Przeznaczone są do aplikowania kosmetyków sypkich oraz do konturowania i nadawania twarzy pożądanych kształtów.

Kolejnym typem jest pędzel do różu. Może być on ścięty z jednej lub dwóch stron. Stosując ten pędzel, można podkreślić kształt kości policzkowych. Pędzel do różu jest mniejszy od modelu do pudru sypkiego i charakteryzuje się większą precyzją. Ten typ pędzla umożliwia konturowanie twarzy.

Nieco większy jest pędzel do bronzera, który używa się przy specjalnych okazjach. Charakteryzuje się on także zaokrągleniem końcówki. Ten pędzel umożliwia rozcieranie kosmetyku, dzięki czemu uzyskuje się efekt muśnięcia słońcem.

Aplikację rozświetlacza najlepiej przeprowadzić używając omówionej wyżej miotełki. Bardziej subtelny efekt można uzyskać, stosując pędzel o długim, miękkim i sprężystym włosiu.

Pędzle do oczu i ust

Do podkreślenia brwi dobrze jest używać małego, płaskiego i ściętego pod skosem pędzelka. Pozwala on rysować cienkie i krótkie kreski, które niemal idealnie imitują naturalne brwi. Z kolei pędzel do ust powinien być mały, cienki i mieć długie włosie. To pozwala bardzo dokładnie obrysować kontur ust. Jeśli chodzi o pędzle do powiek, to jest ich mnóstwo do wyboru. Wykonywanie makijażu najlepiej zacząć dużym pędzlem, którym nakłada się bazowy cień. Mniejsze pędzelki służą do modelowania oka. Górną powiekę najlepiej malować małym pędzelkiem z zaokrągloną i delikatnie ściętą końcówką. Do dolnej powieki najlepszy będzie mały i płaski pędzelek o krótkim włosiu.

Jak pokazuje powyższy artykuł, pędzle do makijażu prezentują dosyć dużą różnorodność. Właściwy dobór pędzla ma kluczowe znaczenie dla efektu makijażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here