Jak wybrać sandały dla dziecka

Nie ma wątpliwości, że sandały są najlepszym rodzajem obuwia letniego dla dzieci. Wygodne, przewiewne, pozwalające utrzymać małą stopę w odpowiedniej pozycji. No właśnie, ale żeby rzeczywiście tak było, takie buty należy właściwie dobierać. Na co zwracać uwagę przy wyborze dziecięcych sandałów? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Materiał wykonania

Sandały dziecięcy powinny być wykonane przede wszystkim z tworzywa przewiewnego, a szczególną uwagę warto zwrócić na ich wkładkę. Latem stopa dziecka poci się znacznie bardziej, przez co może się ślizgać.

Co więcej, zły rodzaj tworzywa może powodować otarcia stopy, podrażnienia skóry, a sztywny but sprawi, że aktywność zostanie zakłócona. Kiepskiej jakości sandały sprawią również, że nóżki dziecka będą się szybciej męczyć i zaczną boleć, co może popsuć nawet najbardziej atrakcyjną wakacyjną wycieczkę.

Sztywny zapiętek

Brokatowe klapeczki czy sportowe japonki na pewno są ładne, ale niestety dla dziecka niewygodne. Warto zwrócić uwagę, że but, który nie trzyma sztywno pięty dziecka, będzie się zsuwał, ślizgał, spadał. Ponadto, może negatywnie wpływać na postawę, powodując trwałe wady. Najlepsze są więc sandały z zapiętkiem na rzep do wygodnego wkładania, ewentualnie na sprzączkę. Trafnym wyborem mogą być też crocsy, które z powodzeniem służą jako klasyczne klapki albo stabilne sandały w razie potrzeby.

Ochrona małych paluszków

Dobre sandałki będą też zabezpieczać palce w małej stopie. Okazuje się, że te są narażone na skaleczenia czy otarcia podczas intensywnej aktywności malca w różnych warunkach. Co istotne, zakrycie palców powinno być przewiewne, nie prowadzić do nadmiernej potliwości.

Wygoda noszenia

Sandały dziecięce powinny dawać optymalną swobodę, a kilkulatek bez problemu powinien móc je samodzielnie zakładać. W tym zakresie szczególną uwagę warto zwrócić na zapięcie sandałów, te ze sprzączką mogą być trudne do zakładania. Lepiej sprawdzi się wodoodporny rzep albo gumka.

Buty odporne na zabrudzenia

W sandałach należy zachować szczególną higienę stóp. Trzeba uwzględnić, że są to buty, które odkrywają stopę, łatwo więc o zabrudzenia nie tylko nóżek, ale również obuwia, szczególnie ich wkładek. Weźmy też pod uwagę wakacyjną aktywność dziecka. Wycieczka do lasu, na plac zabaw, do piaskownicy albo do parku czy nad jezioro, bez względu na lokalizację i rodzaj zabawy, buty mogą ulegać zabrudzeniu. Najlepiej wybierać te, które łatwo się myje, można je nawet wrzucić do pralki i szybko schną. Tutaj znowu sprawdzą się niezawodne crocsy.

Zgodnie z trendami mody

Chociaż estetyka sandałów nie powinna być priorytetowa, to nie ulega wątpliwości, że ładne sandały kupowane są chętniej. Na szczęście producenci obuwia oferują rozmaite modele, które można wybierać zgodnie z własnym gustem, upodobaniami dziecka czy najnowszymi trendami. Nie da się ukryć, że największą popularnością cieszą się sandały klasyczne, ale wybierać można także te z motywem bajkowym albo w różnych kolorach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here