Jak zostać elegancką druhną na letnim ślubie?

Wiele z nas traktuje rolę druhny bardzo poważnie. Druhną zostaje zwykle siostra, kuzynka lub przyjaciółka panny młodej. W zależności od tego, co ustali się z młodą parą, druhna może mieć różny zakres zadań do wykonania przed, w trakcie i po ceremonii ślubnej. Bycie druhną u osób, które zatrudniają wedding planera, sprowadza się głównie do udziału w ślubie i weselu. Bywa natomiast, że od druhny wymaga się, aby przejęła na siebie wiele obowiązków organizacyjnych takich jak napisanie i opublikowanie listy prezentów, dbanie o kwiaty, troska o gości w trakcie imprezy weselnej czy nawet nadzór nad obsługą w restauracji. Niezależnie jednak druhna powinna wyglądać stylowo i reprezentacyjnie. Oprócz kreacji będącej w dobrym guście, powinna pamiętać o efektownych i wygodnych butach.

Sandały na słupku

Druhna, której zależy na właściwym wyglądzie i lubi jednocześnie stabilne buty, wybierze sandały na słupku. Noga w tego typu butach przyciąga oko. Śluby i wesela odbywają się zarówno w tradycyjnych miejscach, jak i tych bardziej wymyślnych i nietypowych. Sandały na słupku są butami, które pozwalają być szykowną niezależnie od terenu, w którym odbywa się ceremonia.

Będące w sprzedaży sandały na słupku występują w wielu wzorach i kolorach. Będą zatem pasowały do większości wytwornych, letnich sukienek. Buty charakteryzują się tym, że noga jest w nich ustabilizowana. Posiadają one bowiem stabilny obcas i pasek. Czasami także platformę. Przy czym obcas może być stosunkowo niski (np. 8,5 cm), jak i dość wysoki (powyżej 10 cm). Niezależnie jednak od wysokości obcasa, noga czuje się w bucie komfortowo. Wynika to z jego właściwego wyprofilowania.

Jeśli chodzi o pasek w sandałkach na słupku, to zarówno przytrzymuje nogę, jak i pełni funkcję ozdobną oraz wyróżnia but wśród pozostałych. Paseczek może być zapinany powyżej kostki lub na wysokości kostki. W niektórych modelach przewidziano kilka paseczków, np. ułożonych na krzyż.

Co do materiałów wykonania oraz ich kolorystyki, to mamy w czym wybierać. Dla nóg, które mają w trakcie wesela wiele do przetańczenia, dobrze dobrać sandały ze skórzaną wkładką. Co do materiału wykonania samego buta, to sprawdzi się zarówno skóra, ekoskóra, jak i inne tworzywa. Będące w sprzedaży sandały na słupku występują w delikatnych, pastelowych kolorach, jak również w mocnych i intensywnych barwach.

Sandały na szpilkach

Jeśli nogi druhny przyzwyczajone są do chodzenia w szpilkach, to właśnie ten rodzaj buta może wyglądać najlepiej na ich nodze. Na ślub pasować będą zarówno szpilki w ponadczasowym czarnym kolorze, jak i te w jaśniejszych odcieniach. Sandały na szpilkach występują z zapięciem lub bez. Odważniejszym paniom spodobają się sandały na szpilkach ze zdobieniami, na przykład w postaci żabotu lub fantazyjnych wycięć.

Baleriny

Nie tylko druhny, ale inne uczestniczki weselnej imprezy przeważnie zabierają ze sobą baleriny. Wkładają je po oficjalnej części dnia. Wybierając odpowiedni model, można je zatem włożyć również podczas imprezy odbywającej się latem. Bardzo ładnie wyglądają na nodze zarówno balerinki zabudowane, jak i te, które zakrywają jedynie palce i piętę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here