nasiona

W krajach europejskich, gdzie hodowla konopi indyjskich na własny użytek jestem legalna wykorzystuje się specjalne namioty uprawowe, które przystosowane są do hodowli w domu.

W warunkach domowych możemy zapewnić oświetlenie przez całą dobę, dzięki czemu rośliny szybciej wzrastają, dodatkowo możemy także zadbać o o temperaturę, wilgotność oraz wentylację. Moglibyśmy stworzyć odpowiednie miejsce w jednym z pokoi, jednak przygotowanie namiotu uprawowego będzie tańsze ze względu na koszty oświetlenia oraz koszty związane z wentylacją czy też temperaturą powietrza.

Sprzęt do hodowli marihuany w warunkach domowych

W przypadku namiotu uprawowego powinniśmy zadbać o donice, które będą odpowiednio głębokie aby roślina mogła się ukorzenić. Ważna jest także wysokość namiotu która będzie zależna od odmiany. Często mogą być to odmiany które będą osiągały wysokość od 150 do 200 cm. Zatem powinniśmy przygotować odpowiednie pomieszczenie. Namiot musi posiadać wytrzymały stelaż który uniesie ciężar oświetlenia, oraz innego wyposażenia takiego jak wentylacja. Powinniśmy także uwzględnić otwory w namiocie, różnego rodzaju wyposażenie dodatkowe. W hodowli konopi może być wykorzystana także hydroponika czyli uprawa w wodzie. Będziemy potrzebowali oczywiście materiału do ukorzenienia, może być to materiał kokosowy czy pianka która pozwoli na łatwe ukorzenienie rośliny. Z pewnością możemy wykorzystać różnej wielkości zbiorniki, donice które dopasujemy do wielkości naszego namiotu uprawowego. Mogą być to także systemy gdzie woda będzie krążyła pomiędzy poszczególnymi donicami, możemy wykorzystać także filtry jak również system który automatycznie doda nawozy. Dzięki temu dostarczymy roślinom odpowiednie składniki. W internecie możemy znaleźć się specjalistyczny sklep w którym nabędziemy sprzęt do hodowli marihuany. Dzięki temu możemy kupić wszystkie potrzebne akcesoria, przygotować namiot uprawowy. Możemy zakupić systemy nawadniające, wentylujące, wszystko co będzie niezbędne aby przygotować profesjonalną uprawę w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here