koszulka wędkarska

Dla jednych wypad na ryby to spokojne popołudnie z kumplami a dla innych jest to wyprawa nawet na cały weekend. I o ile sprzęt zawsze jest dobrany idealnie pod rodzaj ryb jakie się chce złowić, pod miejsce gdzie się wędkuje, pod długość wyjazdu, a nawet pod pogodę, o tyle własny komfort często schodzi na dalszy plan. A koszulka wędkarska może naprawdę uprzyjemnić czy to dłuższą, czy krótszą wyprawę wędkarską.

Jak wybrać koszulkę na ryby?

Choć pytanie może wydawać się błahe, to wybór koszulki wędkarskiej może mieć kluczowe znaczenie. Przede wszystkim warto jest zdecydować się na bieliznę, w tym koszulkę, termoaktywną. Zwłaszcza na wiosenne lub jesienne wyprawy wędkarskie. Różnica temperatur jest wtedy dość duża pomiędzy porankiem a południem. A taka koszulka pozwoli nie zmarznąć o poranku, kiedy bywa naprawdę rześko oraz nie zalać się potem w południe, gdy słońce potrafi naprawdę mocno grzać. Poza tym ubranie nieadekwatne do temperatury może przyczynić się do powstawania infekcji (zwłaszcza górnych dróg oddechowych) i przeziębień.

Jeśli natomiast koszulka z jakiegoś względu nie wydaje się być dobrym wyborem to i tak powinno się zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonana jest koszulka ubierana na wyprawę na ryby. Podstawą jest, by nie była ona ze sztucznego materiału jak poliester. Ubrania z tego tworzywa są absolutnie nie przepuszczalne, pot nie jest w stanie odparować, skóra pod takim materiałem nie ma dostępu powietrza, a takie środowisko jest idealne dla rozwoju bakterii beztlenowych odpowiadających za nieprzyjemny zapach potu. Dobrze jest więc by jako koszulka wędkarska służył bawełniany lub lniany t-shirt, pozwala on skórze oddychać a w przypadku zalania się wodą, o co łowiąc ryby nie trudno, szybko schnie.

Wybierając koszulki wędkarskie dobrze jest również kierować się kolorem. Nie trzeba decydować się na maskujące wzory jak moro, ale dobrze jest nie rzucać się w oczy. Raczej więc nie wchodzą w grę neonowa zieleń czy jaskrawy żółty. Krwistą czerwień też warto zostawić na inną okazję.

Wygoda jest również niezwykle istotna, koszulka wędkarska nie może krępować ruchów, nie powinna też mieć żadnych wiszących, przeszkadzających elementów.

Czy trzeba kupić specjalną wędkarską koszulkę?

Nie, kierując się kilkoma powyższymi radami, nie trzeba wydawać majątku w sportowym, czy specjalnym wędkarskim sklepie. Można pokusić się o koszulkę z elementem odblaskowym by zwiększyć swoje bezpieczeństwo albo z niedużą kieszonką dla wygody by schować jakiś drobiazg ale zdecydowanie nie jest to niezbędne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here