Jak wybrać funkcjonalne meble do sypialni

Przytulna sypialnia do której chce się wracać po całym dniu to przyjemna i kojąca wizja, a jednocześnie wyzwanie na etapie projektowania wnętrza. Odpowiednio dobrane meble powinny być nie tylko piękne, ale również praktyczne – nawet niewielka sypialnia może być niezwykle funkcjonalna. Jak wybrać meble do wymarzonej sypialni i zapewnić sobie maksimum powierzchni do przechowywania?

Funkcjonalne łóżko – dyskretne przechowywanie

Współczesne łóżka to nie tylko rama z nóżkami i wolna przestrzeń pod spodem. Oczywiście lekkie meble tego typu mają swoje zalety, należy jednak pamiętać, że wsuwając pod łóżko kolejne pudełka i przedmioty tworzy się wizualny bałagan. Idealnym i praktycznym rozwiązaniem są gotowe łóżka z podnoszonym stelażem, pod którym znajduje się dodatkowa przestrzeń, którą możemy wykorzystać do przechowywania pościeli, sezonowych ubrań czy deski do prasowania. Ich forma nie wskazuje na to, że pod spodem znajduje się nieomal druga szafa! Proste formy i neutralne kolory pozwalają zachować wizualną lekkość konstrukcji i nie przytłoczą nawet niewielkiej sypialni.

Stylowa i pojemna szafa do sypialni

Pojemna szafa w sypialni to oczywisty wybór każdego z nas. Dobrze dobrany mebel jest spójny wizualnie i funkcjonalny. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na wnętrze szafy – drążki z wieszakami wydają się bardziej praktyczne niż półki i sprzyjają zachowaniu porządku. Świetnym rozwiązaniem są również meble wyposażone w dodatkowe szuflady, które sprawdzą się w przechowywaniu bielizny i akcesoriów.

Ciekawą opcją na powiększenie powierzchni naszej szafy – nowej czy istniejącej – są dedykowane nadstawki do wykorzystania w wysokich pomieszczeniach. Ustawiając je na szafie zyskujemy dodatkową przestrzeń i estetycznie wypełniamy przestrzeń pod sufitem. Tego typu rozwiązania sprytnie i nienachalnie wykorzystują miejsce, które na co dzień pozostaje puste.

Komoda do sypialni – nasz must have

Stosunkowo niewielkich rozmiarów pojemna komoda do sypialni to dobre rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń w których chcemy zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania ubrań czy książek. Do wyboru mamy warianty z szufladami, szafkami czy częściowo otwarte, które oprócz funkcji praktycznej spełniają rolę witrynki na piękne przedmioty, kwiaty czy książki, które chcemy wyeksponować.

Sprawdzony producent to gwarancja jakości

Wybierając wyposażenie sypialni warto szukać wśród polskich, sprawdzonych przedsiębiorstw. Firma Akord to producent wysokiej jakości, funkcjonalnych mebli do sypialni i innych pomieszczeń w domu – https://sklep.akord.net.pl/. W sklepie internetowym znajdziemy zarówno nowoczesne jak i klasyczne szafy, komody oraz łóżka z wbudowanym, podnoszonym stelażem. Szeroki wybór modeli i bogata paleta kolorów to gwarancja udanych poszukiwań. Zachęcamy do odwiedzenia witryny internetowej i zapoznania się z ofertą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here