Jakie właściwości posiada masło shea

Masło shea, zwane też masłem karité to niezwykle cenny kosmetyk naturalny, którego natłuszczające i ochronne działanie było znane w Afryce już od wieków. Liczne właściwości masła shea sprawiły, że stał się on jednym z najważniejszych składników dodawanych do kosmetyków nawilżających i pielęgnujących.

Czym jest masło shea?

Masło shea to olej pozyskiwany z owoców Masłosza Parka, drzewa rosnącego w centralnej i zachodniej Afryce. Przez rdzennych mieszkańców uważany jest on za świętą roślinę, co wynika z jego długowieczności i wielu właściwości leczniczych jakie posiada olej. Lokalnie masło używane jest do przygotowania posiłków (np. smażenia), jako naturalny olej bogaty w witaminy i minerały. Nie bez przyczyny określa się go jako karité, czyli z francuskiego „drzewo życia”.

Masło shea zawiera triacyloglicerydy, w skład których wchodzą glicerol, kwasy oleinowe, kwas linolenowy oraz polifenole, które wpływają na nawilżenie skóry, chroniąc ją przed utratą wody. Kwasy tłuszczowe mają również zdolność do regeneracji naskórka i zmniejszania stanów zapalnych skóry.

Właściwości masła shea

Masło shea jest kosmetykiem naturalnym o wszechstronnym zastosowaniu. Doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry, zwłaszcza przesuszonej, która potrzebuje nawodnienia i głębokiego odżywienia. Masło shea można stosować w czystej postaci lub jako składnik zawarty w kosmetykach. Bezpośrednia aplikacja kosmetyku jest bardzo prosta, gdyż wystarczy rozgrzać w dłoniach porcję masła, by móc ją nałożyć na skórę. Masło shea wykazuje działanie regenerujące, przeciwzmarszczkowe, natłuszczające i odżywcze. Można je stosować na różne typy cery, gdyż działa ono przeciwzapalnie i antybakteryjnie, pozostawiając przy tym warstwę ochronną, zabezpieczająca skórę przez wysuszaniem i szkodliwym promieniowaniem UV. Naturalne kremy do twarzy i balsamy do ciała z dodatkiem masła shea będą właściwym wyborem w codziennej pielęgnacji. Wykorzystanie tego naturalnego kosmetyku do pielęgnacji włosów sprawi, że łuski włosów będą wygładzone, a włosy zyskają nowy blask.

Masło shea jest doskonałym wyborem dla pielęgnacji skóry ust, która nie posiada gruczołów łojowych i potowych, które natłuszczałyby ją naturalnie. Masło shea pozwoli zapobiec przesuszeniu i spierzchnięciu ust. Pomadka Oeparol Every Day, zwierająca kompleks OleaSheaButter, wraz z olejem z nasion wiesiołka, pozwala na pełne zadbanie o wrażliwą skórę ust, chroniąc ją przed przesuszającym działaniem wiatru, słońca i mrozu. Cienka warstwa ochronna pozwala zadbać nadać jej jedwabistą gładkość i właściwe nawilżenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here