Nowy standard odbioru telewizji naziemnej

0
756

W 2022 roku zmieni się standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, od marca do czerwca będą wprowadzone zmiany, które będą miały na celu wprowadzenie telewizji w formacie DVB-T2.

Oczywiście warto pamiętać aby sprawdzić jakiego rodzaju dekoder posiadamy w domu, może być on wbudowany w nasz odbiornik telewizyjny lub też może być to dodatkowa skrzynka stojąca obok telewizora.

Więcej kanałów w jakości HD

Dzięki temu możliwe będzie przesyłanie większej ilości kanałów w technologii HD oraz Ultra HD. Po wprowadzeniu nowego standardu widzowie będą mogli korzystać z większej ilości kanałów nadawanych w bardzo wysokiej rozdzielczości, dzięki temu polepszy się obraz na naszym telewizorze. Naturalnie możemy odbierać sygnał za pomocą standardowej anteny, różnica będzie polegała jedynie na dekoderze. Odbiór wysokiej jakości sygnału powinien uwzględniać dobrą antenę oraz jej odpowiednie ustawienie. Anteny powinniśmy ustawić taki sposób aby kierowały wprost na nadajnik, dodatkowo nie powinny być przesłonięte przez żadne przeszkody, przykładowo budynki. Warto pamiętać iż wszystkie odbiorniki telewizyjne które sprzedawane są od 1 grudnia 2019 roku w naszym kraju będą posiadały także możliwość obsługi standardu DVB-T2, dodatkowo nowe telewizory będą pozwalały także na wprowadzenie nowych funkcji związanych z danymi cyfrowymi. Odbiornikami sygnału telewizji naziemnej mogą być anteny zewnętrzne jak również anteny wewnętrzne, jeżeli nie chcemy montować anteny zewnętrznej wówczas możemy zastosować małą antenę którą postawimy obok telewizora, w tym przypadku warto oczywiście przetestować kilka punktów w których ustawimy antenę, dlatego kupując ją warto zwrócić uwagę na długość kabla, tak aby można było przeprowadzić go przykładowo za telewizorem oraz za szafką. Z pewnością antena cyfrowa pozwoli nam cieszyć się wieloma kanałami także w jakości HD a od przyszłego roku ilość kanałów telewizyjnych nadających w wysokiej rozdzielczości zostanie zwiększona. W przypadku przejścia na technologię DVB-T2 będziemy mogli korzystać z dotychczasowych anten.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here