Wina francuskie

Z punktu widzenia statystyk Francja znacznie wyprzedza Polskę w kontekście spożycia alkoholu. Na szczęście nie oznacza to, że sprowadzanie francuskich win do naszego kraju nie ma sensu. W Polsce wykształciło się swoiste grono miłośników dobrych win, dla których najważniejszy jest przede wszystkim ich wyjątkowy smak. Kto należy do tego grona?

Klient świadomy = klient VIP

W Polsce nadal pokutuje stwierdzenie, że miłośnik wina (lub innych alkoholi) to często osoba, która po prostu nadużywa alkoholu. Na szczęście dziś dużo się już na tym polu zmieniło. Typowy znawca wina to osoba, która:

  • lub rozsmakowywać się w tym skądinąd szlachetnym alkoholu,
  • jest świadoma trendów smakowych, jakie pojawiają się na rynku,
  • jest świadoma swej wiedzy i doświadczenia,
  • potrafi spożywać alkohol w odpowiednich ilościach, a nie nadużywać go,
  • wie, czego oczekiwać od alkoholu i jego wytwórców,
  • zna się na informacjach znajdujących się na etykiecie danego wyrobu,
  • chce dalej rozwijać swoją wiedzę w zakresie produktów winiarskich,
  • interesuje się winem i chce dowiedzieć się więcej na jego temat.

Wina francuskie i ich marketingowy target

Naturalne wina francuskie są skierowane głównie do tych osób, które chcą poznawać ich nowe smaki, znają się na procesie produkcji wina, a także posiadają dużą wiedzę na temat łączenia win z konkretnymi rodzajami posiłków. Oczywiście nie oznacza to, że miłośnik wina musi być od razu doświadczonym profesjonalistą. Takim stale wzbogacającym swój poziom wiedzy znawcą, może być praktycznie każdy konsument, który zna granice i wie, czego oczekuje się od wina (lub innych rodzajów alkoholi). Tradycyjne i naturalne wina francuskie są głównie skierowane do tych osób, które chcą się nimi rozkoszować, a nie jedynie poczuć siłę ich działania.

Najlepsze, naturalne wina francuskie to produkty przeznaczone tylko dla koneserów. Nawiasem mówiąc, również i na polskim rynku winiarskim jest sporo ciekawych produktów, których smakowe atuty warto poznać. Jest to dużo przyjemniejsze, niż bezmyślne nadużywanie alkoholu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here