Diagnostyka pojazdów w Stacji Kontroli Pojazdów

Jako Oficjalna Stacja Kontroli Pojazdów Dyszkiewicz w Żabieńcu pomagamy utrzymać Twój pojazd nie tylko w zgodzie z prawem, lecz przede wszystkim w pełnym sprawnym, by zachować bezpieczeństwo jazdy. Większość pojazdów w Polsce musi być poddawana corocznej kontroli.

Stacja kontroli pojazdów w Żabieńcu obejmują kompleksową kontrolę, diagnostykę bezpieczeństwa badanych pojazdów.

DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA

Co jest kontrolowane?

Sprawdzane jest: Wycieraczki przedniej szyby, Lusterka, Kierownica, Opony, Pasy bezpieczeństwa, Hamulce (system), Zespół koła, Układ wydechowy, Układ emisji spalin, Wskaźnik świateł ,Światła tylne, Światła stopu, Lampka oświetlenia tablicy rejestracyjnej, Tylne czerwone światła odblaskowe, Światła kierunkowskazów, Reflektory przednie, Numer identyfikacyjny silnika, serii lub pojazdu, Korki gazowe w pojazdach mających, Przyciemnianie szyb.

Samochody wyposażone w systemy, które pomagają w identyfikacji problemów związanych z komputerowymi komponentami silnika. Znane jako diagnostyka pokładowa lub systemy OBD, składają się z czujników, które przekazują dane do komputera pojazdu. Systemy te monitorują spaliny pojazdu i urządzenia kontrolujące emisję zanieczyszczeń. Również wykorzystujemy diagnostykę pokładową (OBD) do wczesnego wykrywania wadliwie działających urządzeń.

Stacja kontroli pojazdów

Kontrola pojazdu silnikowego polega na inspekcji i mechanicznym sprawdzeniu, badaniu nadwozia i związanych z nim elementów, szyby przedniej i okien, wycieraczek, klaksonu, lusterka wstecznego, świateł, układu wydechowego, hamulców, układu kierowniczego i zawieszenia, kół i opon oraz układu sprzęgającego.

Nasi certyfikowani technicy stosują się do ścisłej listy kontrolnej wymaganych elementów, aby zapewnić zgodność pojazdu z przepisami obowiązującymi w Polsce. Dokładne wymagania dotyczące testów różnią się w zależności od roku i typu pojazdu.

Diagnozowanie pojazdu pod kątem błędów kontroli emisji może być skomplikowane. Możesz jednak rozważyć zlecenie naprawy pojazdu wykwalifikowanemu technikowi, z naszej firmy, który posiada doświadczenie w diagnozowaniu i naprawie systemów emisji spalin pojazdów.

Podsumowanie, informacje do zapamiętania

Celem kontroli pojazdu jest zapewnienie, że pojazd jest w bezpiecznym stanie technicznym.

Jeśli Twój pojazd nie przejdzie przeglądu, uzyskasz listę rzeczy, które wymagają naprawy lub wymiany oraz szacunkowy koszt naprawy.

Nie jesteś zobowiązany do wykonania naprawy w Naszym serwisie, w którym przeprowadziłeś kontrolę Twojego pojazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here