Wczasy w Omanie – co warto wiedzieć?

0
1217

Oman to egzotyczny cel wakacyjnych podróży. Jest to azjatyckie państwo położone na Płw. Arabskim, które stosunkowo niedawno pojawiło się w ofercie polskich biur podróży. Gwarantuje niezapomniane wakacje w gorącej atmosferze, dlatego nie brakuje chętnych do spędzenia urlopu w tym urokliwym miejscu.

Oman – wczasy

Wakacje w Omanie z całą pewnością będą nieupomnianym wydarzeniem. Ogromnym plusem tego kierunku jest ładna pogoda, która panuje tu przez cały rok. Temperatury są wysokie bez względu na to, który miesiąc wybierzemy na wyjazd, a dodatkowo każdego ucieszy bardzo ciepła woda w morzu. Najlepszy czas na zwiedzanie to okres między listopadem a lutym, kiedy temperatury powietrza nieco się obniżają i pozwalają na spędzanie czasu w inny sposób, niż tylko na plaży czy w klimatyzowanym pokoju hotelowym. Warto wybierać wakacje w Omanie poza sezonem turystycznym, kiedy ceny wycieczek są naprawdę korzystne.

Co zwiedzić w Omanie?

Oman to piękne krajobrazy oraz wyjątkowo bogata kultura, z którą warto zapoznać się bliżej. Nawet mimo wysokich temperatur, warto znaleźć chwilę na zwiedzanie pięknego i orientalnego Omanu.

  • Muhafazat Musandam – jest to majestatyczny półwysep otoczony bogatymi w złoża miedzi pasmami łańcucha górskiego Hajar. W zatoce organizowane są rejsy tradycyjnymi łodziami, a prawdopodobieństwo spotkania delfinów w tych wodach sięga nawet 85%!
  • Nizwa – jest to najstarsze miasto Omanu, pełne zabytków. Można tu zobaczyć między innym twierdzę z XVIII- wieku, drugi co do wielkości targ w Omanie oraz niepowtarzalny system irygacyjny Daris, który został wpisany na listę UNESCO.
  • Wielki Meczet Kabusa – jest to największy współczesny meczet w Omanie i jako jedyny jest on dostępny dla nie-muzułmanów. Swoją wielkością obiekt robi imponujące wrażenie, ponieważ we wnętrzu jest w stanie jednocześnie pomieścić nawet 20 tysięcy wiernych! Sklepienie świątyni zdobi 35 niepowtarzalnych kandelabrów zdobionych kryształami Svarowskiego.

Infrastruktura turystyczna

Oman to kraj, który powoli otwiera się na turystów. Jednocześnie jest to bogate państwo, dlatego zlokalizowane w tym miejscu hotele to duże kompleksy z luksusowym wyposażeniem. 4 lub 5-gwiazdkowe hotele w tej okolicy to standard. Kompleksy posiadają często sieć basenów oraz prywatne plaże. Niestety, w Omanie brakuje jeszcze infrastruktury dla turystów podróżujących na własną rękę, którzy szukają tańszych hoteli. Do Omanu najlepiej jest wyjechać z biurem podróży, które zajmie się wszelkimi formalnościami, transportem oraz samym pobytem.

Oman – informacje praktyczne

Aby wjechać do Omanu, konieczna jest wiza ważna przez miesiąc, którą można kupić jeszcze na lotnisku oraz paszport, którego ważność wynosi co najmniej 6 miesięcy. W Omanie nie ma szczególnych zaleceń odnośnie szczepień ochronnych, a sam kraj uznawany jest za jedno z najbezpieczniejszych państw arabskich. Mimo wszystko warto przestrzegać obowiązujących tutaj zwyczajów, przy czym w szczególności chodzi o zachowanie odpowiedniego stroju przez kobiety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here